0532 111 88 44
Whatsapp Sipariş Hattı 0538 098 17 97

EcoDog Yetişkin Köpek Maması

Geniş içerikli yetişkin köpek maması

Ücretsiz Kargo

Whatsapp ile sipariş ver

15 Kg.
SKU DF00026
59,90 TL
Sepete Ekle

Eğer siz de birden çok köpek besliyorsanız, özellikle sokak-orman beslemelerinde onlarca köpeğin hayatta kalmasına destek oluyorsanız, bizim de size destek olmak için ürettiğimiz çok güzel bir mamamız var.

Ecodog; sizin gibi tüm köpeklere kalbini açan sevgili hayvan sever dostlarımızın beklentileri göz önünde tutularak formüle edildi.

Besleyiciliği ve enerjisi yüksek bu yetişkin köpek mamasının içeriğinde tavuğa yer verildi. Bu sayede, yenilebilirliği yüksek ve sindirimi kolay bir formül elde edildi.

Kar amacı gütmeksizin hazırladığımız bu mamayı isterseniz barınaklara direkt olarak gönderebilirsiniz. Bunun için ana sayfamızdaki barınaklara bağış bölümüne tıklamanız ve bağış yapmak istediğiniz kurumu seçmeniz yeterli.


İçerik: Tavuk unu, mısır, buğday ve buğday türevleri, pirinç, soya küspesi, et yağı, tavuk yağı, şeker pancarı küspesi, peyniraltı suyu tozu, kurutulmuş bira mayası, vitamin ve mineral premiksi.

  • Protein   : 21
  • Yağ         : 8-10
  • Selüloz   : 3,5
  • Kül          : 8

Köpeğinizi kuru mama ile beslemeye başlamadan önce dikkat etmeniz gerekenler!

  1. Yavru köpeğinizin en az 45 gün anne sütü ile beslenmesinin hayati önem taşıdığını unutmayın ve yavruları bu süreden daha öncesinde annesinden kesinlikle ayırmayın. Yavru köpeğiniz, anne sütü emmeyi bıraktıktan sonra ilk kez kuru mama ile beslenmeye geçeceğinde, kuru mamayı su ile hafifçe nemlendirmeye ve daha kolay çiğnenir hale getirmeye özen gösterin. Yaklaşık bir hafta süresince, bu şekilde yumuşatarak verdiğiniz mamaların ardından, tamamen kuru mama ile beslemeye geçebilirsiniz. Kuru mama ile beslemeye devam ettiğiniz ilk günlerde, beslenme sırasında yavrunuzun yanında bulunmaya özen gösterin.
  2. Yavru köpeğiniz, anne sütü emmeyi bıraktıktan sonra ilk kez kuru mama ile beslenmeye geçeceğinde, kuru mamayı su ile hafifçe nemlendirmeye ve daha kolay çiğnenir hale getirmeye özen gösterin. Yaklaşık bir hafta sürecinde, bu şekilde yumuşatarak verdiğiniz mamaların ardından, tamamen kuru mama ile beslemeye geçebilirsiniz. Kuru mama ile beslemeye devam ettiğiniz ilk günlerde, beslenme sırasında yavrunuzun yanında bulunmaya özen gösterin. Köpeğinizi yukarıdaki beslenme tablosunu rehber alarak besleyebilirsiniz. Her köpeğin yaşadığı ortam sıcaklığı, aktivite düzeyi ve metabolizması farklıdır. Yaş, ırk ve çevresel koşullar köpeklerin günlük besin ihtiyaçlarını farklılaştırır.
  3. Köpeğinizin kilosunu ve diğer koşulları göz önünde bulundurarak besleyiniz. Bazı durumlarda köpeğinizi günlük besleme miktarından az ya da fazla besleyebilirsiniz. Yukarıdaki beslenme tablosu günlük mama miktarına göre düzenlenmiştir. Bu tabloyu rehber alarak köpeğiniz için uygun olan miktarı günlük en az 2 öğün olmak üzere öğün sayısına göre bölerek köpeğinizi besleyebilirsiniz.
  4. Köpeğinizi ilk defa Pets Choice maması ile besliyorsanız, sindirim sistemini bozmamak için mama geçişini 5-7 gün içinde yapabilirsiniz. İlk birkaç gün Pets Choice mamasından %25 ve eski mamadan %75 oranlarında karıştırarak, sonraki birkaç günde %50-50 oranında karıştırarak, 5-7 günün sonunda %100 Pets Choice vererek köpeğinizi besleyebilirsiniz.
  5. Köpeğiniz için her zaman temiz ve taze su bulundurmayı unutmayınız!
  6. En kısa depolama ömrü: Üretim tarihinden itibaren 12 ay içerisinde tüketilmelidir. Serin ve kuru yerde saklayınız.