80 TL ve ÜZERİ KARGO ÜCRETSİZ
destek@sanalmama.com
0532 111 88 44
Whatsapp Sipariş Hattı 0538 098 17 97

Pets Choice Premium Tavuklu Yetişkin Köpek Maması

Tüm ırklara uygun yetişkin köpek maması

Ücretsiz Kargo

Tüm ırklardan yetişkin köpeklerin dengeli beslenmesini sağlayan özel formül

Pets Choice Premium Dog Food Adult, ister kocaman bir danuanız olsun, isterseniz küçücük bir pincherınız, sizin için en iyi mamalardan birisidir. İçeriği tüm ırklara ve genel ihtiyaçlarına uygun olarak belirlenen bu çok özellikli mamada ana protein kaynağı yüksek aromalı ve lezzetli tavuktur. Büyük ırk köpeklerin 18 aylık olduktan sonra, küçük ırk köpeklerin ise 12 aylık olduktan sonra kolaylık kullanabileceği Pets Choice Premium Dog Food Adult, bağışıklık sistemini güçlendirir, hastalıklara karşı direnç sağlar. Zenginleştirilmiş vitamin ve mineral içeriği ile diş, kas ve iskelet yapısını korur. İçerdiği antioksidanlar sayesinde köpeğinizin sağlıklı ve uzun bir yaşam sürmesine yardımcı olur.  Sağlıklı deri ve parlak tüyler için Omega 3 yağ asitleri açısında zengin bir kaynaktır.


İçerik: Tavuk Eti, Mısır, buğday özü, soya küspesi, pirinç, mısır gluteni, tavuk yağı, balık yağı, (E vitamini kaynağı tokoferoller ile korunmuştur) balık unu, şeker pancarı, bira mayası, doğal aroma, vitaminler, mineraller, doğal antioksidanlar, mannan-oligosakkaritler & beta-glukanlar (bağışıklık sistemini destekler).

  • Protein   : 25
  • Yağ         : 16
  • Selüloz   : 3
  • Kül          : 8

Köpeğinizi kuru mama ile beslemeye başlamadan önce dikkat etmeniz gerekenler!

  1. Yavru köpeğinizin en az 45 gün anne sütü ile beslenmesinin hayati önem taşıdığını unutmayın ve yavruları bu süreden daha öncesinde annesinden kesinlikle ayırmayın. Yavru köpeğiniz, anne sütü emmeyi bıraktıktan sonra ilk kez kuru mama ile beslenmeye geçeceğinde, kuru mamayı su ile hafifçe nemlendirmeye ve daha kolay çiğnenir hale getirmeye özen gösterin. Yaklaşık bir hafta süresince, bu şekilde yumuşatarak verdiğiniz mamaların ardından, tamamen kuru mama ile beslemeye geçebilirsiniz. Kuru mama ile beslemeye devam ettiğiniz ilk günlerde, beslenme sırasında yavrunuzun yanında bulunmaya özen gösterin.
  2. Yavru köpeğiniz, anne sütü emmeyi bıraktıktan sonra ilk kez kuru mama ile beslenmeye geçeceğinde, kuru mamayı su ile hafifçe nemlendirmeye ve daha kolay çiğnenir hale getirmeye özen gösterin. Yaklaşık bir hafta sürecinde, bu şekilde yumuşatarak verdiğiniz mamaların ardından, tamamen kuru mama ile beslemeye geçebilirsiniz. Kuru mama ile beslemeye devam ettiğiniz ilk günlerde, beslenme sırasında yavrunuzun yanında bulunmaya özen gösterin. Köpeğinizi yukarıdaki beslenme tablosunu rehber alarak besleyebilirsiniz. Her köpeğin yaşadığı ortam sıcaklığı, aktivite düzeyi ve metabolizması farklıdır. Yaş, ırk ve çevresel koşullar köpeklerin günlük besin ihtiyaçlarını farklılaştırır.
  3. Köpeğinizin kilosunu ve diğer koşulları göz önünde bulundurarak besleyiniz. Bazı durumlarda köpeğinizi günlük besleme miktarından az ya da fazla besleyebilirsiniz. Yukarıdaki beslenme tablosu günlük mama miktarına göre düzenlenmiştir. Bu tabloyu rehber alarak köpeğiniz için uygun olan miktarı günlük en az 2 öğün olmak üzere öğün sayısına göre bölerek köpeğinizi besleyebilirsiniz.
  4. Köpeğinizi ilk defa Pets Choice maması ile besliyorsanız, sindirim sistemini bozmamak için mama geçişini 5-7 gün içinde yapabilirsiniz. İlk birkaç gün Pets Choice mamasından %25 ve eski mamadan %75 oranlarında karıştırarak, sonraki birkaç günde %50-50 oranında karıştırarak, 5-7 günün sonunda %100 Pets Choice vererek köpeğinizi besleyebilirsiniz.
  5. Köpeğiniz için her zaman temiz ve taze su bulundurmayı unutmayınız!
  6. En kısa depolama ömrü: Üretim tarihinden itibaren 18 ay içerisinde tüketilmelidir. Serin ve kuru yerde saklayınız.
MarkaPets Choice
Ağırlık15 Kg.